Wielkanoc to czas odnowy duchowej. Wszyscy idą do Kościoła, by pojednać się ze zmartwychwstałym Chrystusem. Nim jednak nadejdzie ta chwila, trzeba się odpowiednio przygotować. Wiadomo przecież, że na wielkanocnym stole nie może zabraknąć pisanek, ciast, wędliny i tych wszystkich polskich specjałów. A kto jak nie Ty o to wszystko zadba. Jesteś w końcu perfekcjonistką, a wzorowa Pani domu musi mieć dopięte wszystko na ostatni guzik. Dlatego, gdy nadchodzi czas, zabierasz się za sprzątanie.

Na pierwszy ogień idą zasłony i firany. Trzeba je zdjąć, wyprać i z powrotem zawiesić. Gdy firanki są już w pralce, czas na mycie okien Kraków ma mnóstwo firm, które można wynająć do tego typu prac. Ty jednak jesteś dość sceptyczna i wolisz sama posprzątać swój dom. Nie masz zaufania do obcych, a poza tym uważasz, że nikt nie zrobi tego lepiej od Ciebie. Odkurzanie i pranie dywanów to kolejny podpunkt w Twoim harmonogramie. Oczywiście najlepiej byłoby je porządnie wytrzepać, lecz nie zawsze masz możliwość to zrobić. Gdy okna i podłogi już lśnią, to najwyższa pora zabrać się za wypieki. Makowiec, sernik, babka to ulubione słodkości w Waszej rodzinie.

Twoje dzieci je uwielbiają, lecz nie garną się, by Ci w tym pomóc. To Ty musisz zagonić je do roboty. Córka przeciera ser przez maszynkę, a syn uciera jajka na babkę. Natomiast do męża należy powinność robienia ostatnich zakupów i malowania pisanek. Doszłaś do wniosku, że jeżeli mają to być rodzinne święta, to wszyscy domownicy muszą w nich brać czynny udział. Gdy wszystko jest gotowe, możesz spokojnie odetchnąć. Teraz możesz pójść z dziećmi na poświęcenie pokarmów.

Dzieci uwielbiają ten moment, bo mogą się pochwalić pisankami. Poza tym wiedzą, że już niedługo Śmigus-Dyngus. Polewanie się wodą też należy do wielkanocnych zwyczajów. Dzieci mają z tego powodu mnóstwo zabawy. Poświęcenie koszyczków z jedzeniem i oblewanie się woda- to dla nich główna atrakcja. Ciebie natomiast te przygotowania doprowadzają do rozpaczy, lecz nie chcesz przecież zawieść rodziny i wyjść na lenia. Co by pomyślały sąsiadki.