Bez kategorii

Co pożądane byłoby wiedzieć na temat butów vintage.

Termin vintage w dziedzinie modowej oznacza ubranie pochodzące z dawnej epoki bądź na taki przygotowany. Inna możliwość to sposób ubierania się, scalania składników z rozmaitych czasów. Zazwyczaj ubiór mający ponad 20 lat jest już traktowany jako vintage.
W takim stylu ubierają się aktorki oraz modelki – Julia Roberts, Renée Zellweger czy Kate Moss.

O ile wybieramy przedmioty oryginalne, wywodzące się z minionego wieku, winny to zostać przyodziania solidnej jakości. Jedynie trwałe, wytworne półprodukty opierają się upływowi czasu a także zachowują należyty design. Innym wyjściem może być jednak uzupełnienie elementów stroju tworzonych na stare.

buty vintage

Jeśli przeglądnąć style konkretnych lat minionego stulecia, da się pokazać cechy, którymi cechują się buty vintage:
– okres 1940-1949 są to buty na słupku bądź korku, z zaokrąglonymi czubkami, w modzie autorytetem była wówczas Rita Hayworth,
– lata \’50 jest to czas takowych gwiazd filmowych, którymi były Grace Kelly , lub też Marlin Monroe. Nic dziwnego, iż wszelkie panie chciały ubierać się, podobnie do nich. Nieodzwonączęścią ubioru stanowiły buty na obcasie,

– czas 1960-1969 charakteryzują odwrót od butów na wyższym podniesieniu. Buty na obcasie zostały zastąpione przez buty na niskim bądź poprzez całkiem bez obcasu obuwie. Popularne bywały również kozaki do kolan. To czas Jacqueline Kennedy, Audrey Hepburn czy Twiggy.
– czas 1970-1979 to wracanie do obuwia na obcasie. Nie były to jednakże szpilki, lecz trwałe, tęgie słupki bądź koturny. Osobowościami z tamtych lat były gwiazda filmowa Farah Fawcett oraz modelka Bianca Jagger.

Buty vintage

– lata \’80 to już prawdziwa mieszanka: buty na obcasie, mokasyny, plastikowe sandały…
Jak można dostrzec, opcji jest wiele. Wybierając buty vintage, typowe dla jednego czasu w modzie, warto zatroszczyć się dodatkowo o pozostałe stylowe dodatki. Idealnym dopełnieniem będą stosowne czapki lub kapelusze, okulary, torebki czy coś pod szyję.
Jeden lub dwa dodatki pozwolą zbudować własny styl.

Źródło: klunken.pl