Bez kategorii

Czym są i do czego służą rampy mobilne?

Rampy mobilne to wspaniałe rozwiązanie, gdy ekspresowo należy wpakować lub przeładować ekwipunek, zwłaszcza z pułapu podłoża. Rampy takie są nadzwyczaj solidne oraz pewne, dodatkowo powleczone są stalową antypoślizgową siatką. Zastosowanie takiej rampy istotnie redukuje czas profesji przy dodatkowym zwiększeniu efektywności.

rampy mobilne

Rampy mobilne utworzone są z profili stalowych, które dają trwałość i odporność na przeciążenia. Rampa złożona jest z platformy wjazdowej regulowanej pompą hydrauliczną, która jest wykorzystywana do dopasowywania poziomu. Z dwóch stron umieszczone są łańcuchy z hakami, ażeby usprawnić mocowanie, np. do samochodu, który musi być wyładowany. Na rynku jest możliwe bez trudu wynaleźć przeżerane rampy mobilne, tak z alternatywą kupna, jak i wynajmu. I tak na przykład, rampy o dużej ładowności do siedmiu ton, bardzo dobrze kwalifikują się do przepakowania i rozładunku aut ciężarowych. Wzmiankowana uprzednio pompa hydrauliczna pozwala dopasować rampę do wielkości samochodu. Każda rampa posiada koła, dzięki temu z wykorzystaniem wózka widłowego może być przestawiona w wybrane miejsce. Rampy mobilne mają multum zalet oraz kolosalnie ułatwiają robotę. Najlepszą ewidentnie jest jej mobilność, rozładunek może odbywać się w każdym miejscu. Ręczne proste starowanie pozwala na wydajną robotę nawet pojedynczej jednostki, bez zamartwiania się o różnice poziomów. Cały ciąg roboty przebiega błyskawicznie i bez zbędnych problemów. No i ewidentnie zachowany czas i fundusze. Kierowca wózka widłowego jest w stanie na własną rękę ustawić rampę i wypakować lub załadować tira, co znacznie redukuje wydatki wynikające z zatrudniania większej ilości kadr. Koszt kupna tego typu rampy może się zwrócić po sześciu miesiącach.

Każdy szef jednostki dostawczej powinien zastanowić się nad nabyciem rampy mobilnej. Tam, gdzie funkcjonuje wózek widłowy, ewidentnie rampa znajdzie swoje zastosowanie.