Bez kategorii

DJ czy orkiestra? Co wybrać na wesele?

Jednym z kłopotów z jakimi boryka się każde niedoszłe małżeństwo będzie repertuar muzyczny zabawy weselnej. Zastanawiają się oni czy bardziej odpowiednio zatrudnić DJ-a czy zespół na wesele. Trzeba natomiast pamiętać o tym, że DJ-a da się spotkać w każdym klubie. Śpiew na żywo będzie znacznie rzadziej spotykany. Wobec tego można stwierdzić że jest to pewnego typu atrakcja oferowana biesiadnikom.

zespół na wesele

DJ jest może zagrać masę utworów o rozmaitym repertuarze. W przeciwieństwie do niego zespół na wesele ma zredukowany repertuar. Ma to związek z tym, iż trzy osoby nie będą w stanie przygotować się do grania i śpiewania tysiąca piosenek w ciągu jednego dnia. Głównie głos na to nie pozwoli. Wypada jednak mieć na uwadze to, iż lepiej słucha się grania na żywo, niż muzyki puszczanej z głośników. Należałoby również zwrócić uwagę na to, że przy zespole na wesele dużo lepiej będą bawić się osoby starsze, które przywiązują ogromną wagę do tradycji. Tego rodzaju ludzie uważają, iż muzykę zdoła puszczać ktokolwiek, ładnie śpiewać jednak umieją jedynie nieliczni. Plusem zespołu na wesele jest też fakt, że zdoła on grać praktycznie w każdnym miejscu. Tego typu zespoły mogą grać na swoich instrumentach, nawet w drodze z domu do kościoła. Jest to zatem, kolejne uzupełnienie.

zespół na wesele

Wiadomo, iż ceny zaangażowania zespołu na wesele będą znacznie droższe, niż zwykłego DJ jednakże mimo wszystko zapewne wskazane jest wydać nieco więcej pieniędzy i radować się niesamowitymi wspomnieniami z naszego wesela. Niewątpliwie, taka możliwość zdarza się tylko jeden raz w życiu, nie powinno się więc liczyć którejkolwiek potencjalnej złotówki przekazanej na ten cel. Powinno się również skupić uwagę na tym, że w sytuacji gdy stanie się coś z dostawą prądu bądź będą miały miejsce inne prawdopodobne wypadki, jakie nie pozwolą na włączenie laptopa z konsolą do elektrycznej, to didżej nie jest w stanie puszczać muzyki. zespół na wesele za to, zdoła poradzić sobie nawet w takiej sytuacji. Zdołają sprawić, iż muzyka dalej będzie lecieć, gdyż większość sprzętów nie potrzebuje być podłączonych do prądu. Zespół na wesele jest zatem bardziej praktyczny.