Bez kategorii

Jakie są gatunki wiertarek ?

Wiertarka jest przyrządem stosowanym do wszelakich robót remontowych bądź związanych z budową. Jest to urządzenie służące do wiercenia oraz tworzenia okrągłych przepustów w różnego rodzaju materiałach, za pomocą wiertła. Do każdego typu materiału powinno używać odpowiedniego rodzaju wiertarki.

Wiertarki można podzielić na amatorskie lecz również dla znawców. Te wskazane najpierw dedykowane są na ogół do prostych robót w domu, dla person co nie wykorzystują tego rodzaju sprzętu profesjonalnie.

wertlo do betonu

Wiertarki profesjonalne pozwalają z kolei na nieustanną pracę, pod obciążeniem. Na ogół wykonywane są z połączenia Mg, zaś ich działanie najczęściej jest większe 1000 W. Wiertarki jest szansa podzielić dokładnie na parę rodzajów. Prymarnym z takich jest wiertarka ręczna. Uchodzi to za wyjątkowo banalne w użytkowaniu narzędzie, co nie wymaga żadnego trudu. Służy ona przeważnie do robienia dziurek w drewnie. Kolejny gatunek to wiertarka udarowa. Pozwala ona robienie otworów w betonie lekkim oraz przeróżnych materiałach do murowania ścian. Dzięki udarowi, a tym samym połączeniu manewru obrotowego z płynnym, mogą również drążyć w wyrobach z ceramiki. Wiertarki bez udaru, służą do czynności z delikatnymi materiałami, jak choćby drewno. Najbardziej zaawansowane, wykorzystywane przede wszystkim przez specjalistów są wiertarki kątowe sprawdź.
Głównym ich zamiarem jest wiercenie w betonie i tworzenie dziur w betonie bądź metalu. Odmiennie do regularnych urządzeń, wiertło ulokowane jest w tym przypadku w kącie prostym. Przyrządem poświęconym tylko do robienia dziur w betonie jest powszechnie znana młotowiertarka. Stanowi ona urządzenie o niezwykle ogromnej mocy, zaopatrzone w porażenie pneumatyczne. Pozwala na użycie ograniczonej siły a także wiercenie w niezwykle solidnych materiałach. Jeszcze innym rodzajem jest wiertarka do szkła, której diamentowe wiertło umożliwia precyzyjne tworzenie otworów w materiałach ze szkła. Wiertarka magnetyczna z kolei, dedykowana jest do tworzenia odwiertów w stali czy metalu.