Bez kategorii

Kilka faktów na temat moheru

Moher to czyli wełna, jaka wywodzi z koziołków angorskich. Kiedy niekiedy może nam się łączyć się z nadzwyczaj paskudnym stwierdzeniem stereotypowej dziewczyny, która jest katoliczką także kroczy regularnie do kościoła, a także wspiera przeróżne organizacje, zajmujące się opcją świętą. Nie istnieje to błędne, skoro oczywiście tak zwane „mohery” noszą na głowie beret, wykształcony z moheru, aksamitu czy też dzianiny.

Przenigdy tak do kresu nie było wiadomo skąd to powiedzenie w rzeczywistości, pochodzi. Niektórzy przekonują, iż jest to tytuł pochodzący z języka arabskiego „muchajjar” słowo w słowo pokazująca cokolwiek wyśmienitego lub doborowego, inni natomiast upierają się przy wskazaniu z języka francuskiego „moire” co oznacza coś przypominającego marmur.

Wbrew humorystycznych oznaczań i kojarzeń wełna moherowa będzie bardzo zawiłym do nabycia, wartościowym surowcem. Znaczącą funkcję w jego pozyskaniu odegrała dodatkowo do dzisiaj ponadto gra uprawa koziołków angorskich.

”Moher

Artykuł ten jest nader banalny w barwieniu, ogromnie lekki, ma spore włókno, oraz niezmiernie miękki dotyk. Tylko, co byłoby w stanie nam dokuczać, jest mechacenie się towaru poprzez jego użycie.

Surowiec ten jest dozwolone zazwyczaj spotykać przy produkcji czapek ewentualnie kamizelek. Posiada także ważną funkcję w trafie tworzenia misiów dla maluchów. Częstokroć bowiem jest dozwolone ją zauważyć, choćby w strukturze kukieł, jakich czupryna są wykonane naturalnie z moheru, albo najróżniejszego rodzaju pacynki, w jakim długie warkocze oraz inne takich kwesti nienagannie wpasują się w kierowane postacie.

Moher to niesłychanie dobry asortyment dla każdego z nas, kto miłuje delikatne, pulchne obiekty, które zupełnie nie piją naszego ciała.

Źródło: e-motek