kolportaż ulotek, praca

Kilka słów o kolportażu oraz hostessach

Podejmowanie pracy dorywczej staje się raz po raz popularniejsze, również wśród ludzi dojrzałych, tak jak i młodych. Decydują się na nią osoby, które nie są zadowlone swoją podstawową pensją, takie, dla których podjęcie pełnoetatowego zajęcia jest z jakichś powodów nierealne, ale również studenci, którzy postanowili odciążyć choć trochę utrzymujących ich rodziców.


Pewnym ze sposobów zwiększenia dochodów swojego gospodarstwa domowego jest podjęcie pracy hostessy. Jest to zawód, w którym sprawdzają się głównie młode dziewczyny, które mogą pochwalić się nienaganną powierzchownością. Warunkiem chlebodawców zatrudniających młode kobiety jest niejednokrotnie także ich estetyczny, zwyczajowo narzucony przez pracodawce kostium. Hostessy zwyczajowo uświetniają zdarzenia kulturowe, rozmaitego rodzaju targi, oraz Spore imprezy biznesowe. W zakresie ich obowiązków najczęściej zawiera się przeprowadzanie degustacji danego towaru, rozdawanie drobnych upominków, pomoc w losowaniach, wręczanie nagród zwycięzcom, jak również kolportaż ulotek. Jeżeli promocja danego dobra odbywa się na terenie sklepu spożywczego czy lolalu gastronomicznego, od hostess wymaga się wcześniejszego wyrobienia książeczki do celów sanitarno-epidemiologicznych.
Innym rodzajem pracy jest kolportaż ulotek. Ta profesja, jako niewymagająca specjalistycznego przygotowywania, może być odrobinę fatalniej płatna aniżeli praca hostessy, ma Jednakowoż nad nim tę przewagę, iż prezencja, płeć oraz wiek pracobiorcy nie są brane pod uwagę. Wykonuje się ją głównie na rozległych przestrzeniach globalnych, w czasie, w którym można tam spotkać zdecydowanie najwięcej osób.
Nadzwyczaj niejednokrotnie do tego rodzaju prac anagażowana jest młodzież, co może być kapitalnym sposobem na dorobienie sobie do kieszonkowego dla uczniów liceów w okresie wakacyjnym bądź w soboty.

Źródło: ulotexmarketing.pl