Bez kategorii

Mieszkanie dla młodych – Projekt który zezwala wielu osobom ludziom na nabycie nieruchomościStworzony rok temu program „Mieszkanie dla Młodych” okazał się nienajlepszy. Zawiłe procedury oraz limity oderwane od rzeczywistości sprawiły, że niewielu młodych ludzi skorzystało z dofinansowania. Szacuje się, iż ledwie 60% przekazanych środków na dotacje zostało zużytkowane. Inwestorzy wołali o zmiany, tak aby dostosować cenę metra kwadratowego budowanego lokalu do bieżących realiów.
Rok temu przedstawiono korekty do projektu „Mieszkanie dla Młodych”. Dzięki naniesionym korektom upoważnionych do skorzystania z projektu będzie zdecydowanie więcej Usunięto limity wiekowe, podniesiono liczbę dotacji dla rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, zwiększono kwotę dopłat. Dzięki zmianom ilość osób które mogą skorzystać z programu powiększyła się.
Program jednakże ma obwarowania, które usuwają wszelkie spekulacje.
Dotację należy oddać jeżeli w ciągu 5 lat od jej otrzymania zostanie:

-nabyta inna nieruchomość,

-sprzedana posiadłość z dofinansowaniem,

-wykonane zmienienie na lokal użytkowy.

-nastąpi odstąpienie posiadłości do używania innej osobie bezpłatnie lub za opłatę

Istotą realizacji programu są stawiane przez deweloperów tanie nieruchomości. Nie wszędzie wolno postawić mieszkanie spełniające warunki programu „Mieszkanie dla Młodych”.
Zastrzeżenie odnośnie ceny jednego metra zbudowanego mieszkania sprawiają, że budowanie w nałożonej cenie wykonalne jest na obrzeżach sporych miast. Bardzo duży problem z mieszkaniami w określonej opłacie jest w Warszawie i Krakowie. Spowodowane jest to ceną gruntu. Limity definiuje się dla każdego województwa indywidualnie.
Po wprowadzonych poprawkach w programie, lokal będzie wolno zarówno kupić na rynku wtórnym. Jednak kupno mieszkania nowego jest bardziej korzystne. Koszty za 1 metr kwadratowy na rynku pierwotnym są wyższe. W Warszawie limit za jeden metr kwadratowy na rynku pierwotnym to kwota 6.204 zł, na rynku wtórnym – 5.390 zł.
Przedsiębiorcy, którzy potrzebują skorzystać z projektu uwzględniają wymagania programu.

źródło: http://www.abminvestments.pl/