Bez kategorii

Moje najlepsze warsztaty

pola uprawne, przepisy bhp

W dzisiejszych czasach każde szkolenie kojarzy się z monotonnym i bezbarwnym dialogiem bhp\’owca, który większość swoich słów cytuje z książki. Zapoczątkowanie nowej pracy kojarzy mi się z bieganiem, organizowaniem dodatkowych dokumentów, w zasadzie bezpłatnym okresem testowym, badaniami lekarskimi, szkoleniami bhp i stanowiskowymi. Przy okazji zmiany pracy, gdy zostałem poinformowany, że moje badania i szkolenia są nieaktualne i nic nie zmienił fakt, że robione były miesiąc temu, wyczerpany poszedłem na szkolenia bhp i haccp z nastawieniem, że kolejne 2-3 godziny spędzę ucinając sobie drzemkę.
Po wejściu na salę konferencyjną przywitał nas energiczny radosny chłopak Adam. Nie tonie był jeden z tych nudnych wykładowcdów z którymi miałem jakiekolwiek wcześniejsze spotkanie (przeważniestarsza osoba w okularach z kodeksem pracy w ręce). Endriu (sam kazał tak do siebie mówić) przedstawił nam możliwości jakie ma pracownik, co nam się należy i za co możemy domagać się odszkodowania. Sprawnie przeszedł do problemu niebezpieczeństw i zagrożeń, jakie czyhają na nas w w miejscu pracy, a potem przedstawił jak zdołamy się ustrzec przed karambolami i dał nam arkusze z instrukcjami dotyczącymi haccp. Pożegnał nas zdaniem, które niesłychanie miło rozbrzmiewało z jego ust: mam nadzieję że nie zastaniemy się tutaj w najbliższym czasie. I to tyle, Finał. Niecałe pół godziny trwało spotkanie, spojrzałem na miny uczestników i jak się okazało nie tylko ja byłem mocno zaskoczony, że główne instruowanie bhp może trwać tylko chwilę. Teraz pozostaje tylko przyłożyć się do pracy i mieć nadzieję, że z Mariuszem spotkam się dopiero na okresowych trenowaniach.
Oczywiście wiem, że każdy w nowej pracy musi przez to przebrnąć, ale na prawdę… Jest to niezwykle ważne. Takich rzeczy jak bhp należy przestrzegać nie ze względu na statuty, ale przede wszystkim jak sama nazwa wskazuje, żebyśmyu uniknęli jakichkolwiek wypadków. A jak wiadomo, w pracy spędzamy 1/3 życia, więc cwarto zadbać o swoje zdrowie.
http://www.behapowcy.eu