MuzykaTagged , , ,

Muzyka – istotny element na weselu


Muzyka to niewątpliwie jeden z atrybutów udanego wesela. O ile nowożeńcy chcą, aby zaproszeni goście bawili się do rana, należy zapewnić właściwą oprawę muzyczną, bez względu na to, czy zaryzykuje się na zespół grający na żywo, czy DJ-a.
Team weselny składa się z kilku osób, które muzykują i śpiewają na żywo. To wyjście jest droższe, lecz za to zdołamy wyselekcjonować prawdziwych artystów. Pośród takich bandów odszukamy odtwórców wszelkiej muzyki. Możemy wyszukać nawet zespół z sprzętami dętymi, pogrywający osobiste swingowe interpretacje lubianych przebojów.
Tańszym rozwiązaniem jest zatrudnienie DJ-a, który odtwarza prawdziwe wersje pieśni. Niezaprzeczalną wartością tej alternatywy jest to, iż każdy z nas może być przyzwyczajony do pierwotnej odsłony konkretnego utworu i lepiej zabawiać się przy takich naturalnie wersjach pieśni. Wprawa artystyczna DJ-a na zabawie weselnej ogranicza się jednakże wyłącznie do dobrego doboru piosenek.
Jeżeli chodzi o samą listę hitów, to warto dogadać się wcześniej z muzykami, jak ma ona wyglądać. Wszelka familia ma własne zachcianki i preferencje, a w wypadku wesela do pogodzenia są dwie – nieraz niezwykle różne – familie. Z trudem jest wybrać wspólną wersję między przebojami disco polo a standardami swingowymi. Zespół weselny albo DJ musi być wcześniej powiadomiony, który gatunek muzyki ma być puszczany. Niektóre młode pary przekazują także tytuły kawałków, których sobie podczas wesela nie życzą.
Odpowiedni przewodzący składu bądź DJ może także prowadzić całą zabawę weselną. Poniektórzy nowożeńcy decydują się natomiast na wynajęcie usług wodzireja. Rozwija on zabawę, dyryguje polonezem na rozpoczęciu wesela a także spełnia różne fanaberie nowożeńców. Pełni dodatkowo znaczącą rolę podczas oczepin a także gier weselnych.
Na standardowym polskim weselu nie może zabraknąć gier, w jakich gratyfikacją jest zwyczajowe pół litra wódki. Popiera się tutaj, żeby gry te nie obejmowały detalów rozbieranych (przykładowo, kiedy dziewczyny muszą nakładać spodnie panów) czy też z dobitnym podtekstem erotycznym. Brane są one za zabawy w złym smaku oraz porządniej odszukać coś w wyższym stopniu eleganckiego.
Źródło: robsong.pl