Bez kategorii

Najważniejsze produkty do brody.

Wszelki brodacz przechodzi poprzez czas, w jakim w jego brodzie pojawia się swoisty „łupież”. A więc również dla niego, ale też dla otaczających go ludzi, nie stanowi to nazbyt miłe doświadczenie.
Broda jawi się w tego typu sposób, jakby co najmniej któregoś razu zaplanowała stać się śnieżną kulą, jaka po potrząśnięciu, rozsypuje na wszelakie strony biały puch. Szkopuł w tym, iż na miejsce cudownych fragmentów śniegu, kreujących przyjemną aurę, brodacz rozsiewa wokoło siebie części zniszczonego naskórka.
Umarły naskórek nie okazuje się zarezerwowany wyłącznie dla brody, lecz wytwarza się codziennie na caluteńkiej powierzchni naszego ciała oraz jest z tego obszaru wymazywany choćby w trakcie mycia się. Ale w kwestii bródki działanie jest skomplikowane, ponieważ grubaśne, gęste włosiska zarostu uniemożliwiają eliminowanie niepotrzebnych organizmowi fragmentów skóry, co wywołuje pojawianie się w brodzie elementów na wzór łupieżu.
I naturalnie w takim czasie następuje czas na zaopatrzenie swojego brodacza w odpowiednie kosmetyki do brody, chociażby firmy Pan Drwal i tzw. kartacz.

szampon do brody

szampon do brody

Kartacz, to nic innego jak specjalnie dopasowana szczotka do brody, jaka wykonana jest z twardego włosia, pozwalającego wykluczyć niepotrzebny naskórek i dodatkowo lekko nawilżyć brodę. Działa to tak, gdyż regularne wyczesywanie bródki wzmaga produkcję sebum, którego miara wyraźnie spada w procesie zapuszczania zarostu. Oprócz tego, traktowanie zarostu kartaczem, przesyła do odpowiednich komórek znak, że w tejże strefie organizmu coś się odbywa. Poprzez to w rejony twarzy przesyłana jest wzmożona doza składników odżywczych, a w rezultacie – owłosienie rychlej wzrasta.

Zezwala to prędzej przebrnąć przez moment „drapiącej brody”, a łącznie z stosowaniem środków na przykład szampon do brody czy również olejek, można nie myśleć już o wszelakich niemiłych odczuciach, powiązanych z jej posiadaniem.