Bez kategorii

Niewiele wiadomości o Pieninach

Pieniny są pasmem górskim w łańcuchu Karpat. Kompletne skalistych szczytów góry położone bywają w południowej Polsce a także północnej Słowacji. Główną rzeką Pienin bywa Dunajec, zlokalizowany na granicy państw. To właśnie on bywa admirowany z najpopularniejszych szczytów takich jak Trzy Korony czy też Sokolica. W czasie letnim da się zaobserwować pływające po nim tratwy i pontony pełne zafascynowanych turystów, podziwiających Pieniny z niskiej perspektywy.
Przeróżne w atrakcje Pieniny inspirują turystów z całej Polski. Pod względem liczby podróżników zajmują drugie miejsce w kraju, zaraz po Tatrach. Oferują przyjezdnym poprawnie zorganizowaną bazę noclegową i infrastrukturę krajoznawczą. Posiadają wiele dobrze naznaczonych pieszych traktów turystycznych oraz trzy schroniska turystyczne. Przyciągające są ruiny zamku w Czorsztynie oraz gotycko-renesansowy zamek w Niedzicy. Po zbiorniku Czorsztyńskim kursują statki pasażerskie przekazane dla podróżników, jakimi da się popłynąć w rejs krajoznawczy, jak i przetransportować się z jednego zamku do drugiego. Jednak dobitnie największą atrakcją stają się spływy tratwami i rafting Dunajec.

atrakcje Pieniny

Rzeka przepływając przez Pieniny tworzy niezwykły przełom, który wije się niczym wąż wśród wapiennych ścian. Najlepszym sposobem na oglądanie tego zjawiska bywa zobaczyć to z jej poziomu. Z tego względu jeśli chcecie tylko zachwycać się, można popłynąć tratwą sterowaną przez flisów opowiadających fascynujące historie. Natomiast dla pożądliwych poczuć przynajmniej niedużo adrenaliny przygotowywany bywa ponton, wiosło do ręki oraz przeżycie zachwycającej przygody jaką bywa rafting Dunajec. Staje się to wybitna oferta dla famili, przyjaciół, par, osób w wszelkim wieku. Spływy planowane są w przeróżnej wielkości pontonach oraz na różnej długości oraz stanie trudności trasach, z tego względu każdy odnajdzie coś dla siebie. Decydującym miejscem startu stają się Sromowce Niżne natomiast metą Szczawnica. W zależności od pogody bądź stanu wody trwa on około 2-3 godziny. Występujące fale w czasie raftingu dostarczają wielu przeżyć a spokojne odcinki umożliwiają podziwiać niesamowite krajobrazy.


Źródło: Bagma Extreme