Bez kategorii

Problemy z położeniami parkingowymi w korporacjach

Współcześnie coraz większy obszar naszego egzystowania bywa dominowany poprzez różnorodne wyjścia informatyczne. Mechanizacja wielu rzeczy powoduje, że egzystuje się nam łatwiej, dużo czynności wykonujemy prędzej oraz lepiej. Na przykład w wielu zakładach pracy ewidencja czasu pracowania pracownika nie bywa już uskuteczniana w formie papierowej. Zamieniły ją elektryczne systemy, jak na przykład karty dotykowe, jakie przydają się do odbijania się w momencie wejścia i wyjścia z pracy, a również nierzadko zezwalają na odbezpieczenie drzwi wejściowych znajdujących się w środku budynku. Tego rodzaju kontrola dostępu jest komfortowa i szybsza aniżeli szablonowa. Każdy zatrudniony ma swoją kartę, którą w wypadku zgubienia zatrudniający może unieważnić, żeby nie było realne jej dalsze wykorzystanie do celów, do których jest poświęcona.

Poza spisywaniem pracy, karta da radę usługiwać do polepszenia firmowego parkingu. Problemem, zwłaszcza w większych miejscach, bywa zostawianie auta w takich położeniach poprzez osoby, które nie są ani pracownikami, ani klientami danej działalności. Dzieje się tak na parkingach, jakie nie są w żaden sposób zabezpieczone.


kontrola dostępuW celu zagwarantowania pracownikom położeń do parkowania, korporacje coraz to nagminniej postanawiają, by przed miejscem wjazdu zaplanować szlabany parkingowe. Dotychczas takie zakazy potrzebowały najczęściej postawienia obok nich budki ze strażnikiem, jaki w momencie potrzeby otwierał i zamykał szlaban. Współcześnie tego typu wyjście bywa coraz słabiej wykorzystywane. Zakazy są ekwipowane w skanery, do których przykłada się kartę. Jeśli zostanie ona korzystnie zweryfikowana jako dająca możliwość korzystania z parkingu, zakaz mechanicznie się rozwiera i zapewnia przejazd pojazdu. Jest to szybkie oraz nowoczesne wyjście. Problemem może być jedynie wstęp klientów przedsiębiorstwa, ale dla tych może pozostać udostępniony w pobliżu odmienny, mniejszy parking, na jakim będą mogli pozostawić własny samochód w czasie ustalania działań w firmie.