Bez kategorii

Rośliny nie tylko do ogrodu

Wiosną myślimy w jaki sposób uzupełnić nasz ogród- czy zasadzić dodatkowe kwiaty, a być może anulować tego na koszt trawy. Czy zaprojektować zielnik, a może tymczasem posadzić krzaki borówki? Dylematów jest tym bardziej im większą powierzchnią dysponujemy.
Brak możliwości do własnego ogrodu nie implikuje, iż nasze życie ma okazać się pozbawione zieleni. Nawet lepiej- naturalnie w mieszkaniu pielęgnować jesteśmy w stanie niebanalne, osobliwe rośliny, które nie tylko radować mogą nasze oczy, lecz także mogą okazać się przydatne. Gdzie wyszukiwać tego typu niecodziennych alternatyw i jakim sposobem jednoczyć przyjemne z praktycznym?
Pierwszorzędnym, twórczym rozwiązaniem do mieszkania stanie się roślina owadożerna. Rosiczka, muchołówka czy dzbanecznik to te najbardziej słynne, które przyuważymy w wielu sporych i poprawnie wyposażonych sklepów z ekwipunkiem ogrodniczym.

carnivorous plants

Ładny wygląd dzbanecznika lub nieszablonowość muchołówki sprawiają, iż wyeksponowane okażą się weselić oko. Do tego- roślina owadożerna usuwa w wielu przypadkach kłopot niechcianych robali w lokalu. Muszki owocówki czy komary skończą niepokoić nas o ile w naszym otoczeniu znajdzie się odpowiednia roślina owadożerna.
Posiadanie w domu tego typu niecodziennego okazu posiada także zaletę pouczającą. Roślina owadożerna będzie wybornym prezentem na rzecz naszej latorośli w najmłodszym wieku. Bycie z tego rodzaju wyrafinowanym kwiatkiem dostarczyć zdoła fascynujące odczucie, chęć pogłębiania wiedzy, a także wesprzeć w doborze celu na przyszłość.
Pamiętać należy, że każda roślina owadożerna ma rzadkie zapotrzebowania. Zanim umieścimy ją na parapecie lub pomiędzy paprotkami- sprawdźmy sposoby jej pielęgnacji, częstość podlewania i potrzebę nasłonecznienia. Warto pogadać ze ekspedientem czy posiłkować się wiadomościami w sprawdzonych, fachowych portalach internetowych, żeby nasza śliczna roślina owadożerna radowała oko jak najdłuższy czas.