Dla niektórych wynajem domków w górach na okres zimowy, gdy aktualnie trwa wiosna, może wydawać się śmiesznym pomysłem. Czy jednak aby na pewno tak jest?

Domki, pokoje hotelowe i motele w okresie sezonowym bardzo często odstraszają cenami. Właściciele korzystają z tego, że w szczytach sezonu ruch jest ogromny, dlatego zawyżają ceny, aby zarobić jak najwięcej, pomimo że w normalnych warunkach ceny były nawet trzy razy niższe. Zatem czy planowanie z nawet rocznym wyprzedzeniem jest śmieszne?

Co prawda sezon sylwestrowy zawita do nas dopiero za ponad pół roku, jednak już teraz warto rozejrzeć się w ofertach i obejrzeć domki w górach na sylwestra. Zalet takiej decyzji jest naprawdę wiele. Przede wszystkim mamy ogromną możliwość wyboru, ponieważ niemalże wszystkie domki będą do zarezerwowania. Po drugie, ceny będą niższe nawet o połowę, ponieważ skoczą dopiero w okresie listopada, gdy większość ludzi zacznie poszukiwać miejsca na spędzenie sylwestrowej nocy oraz imprezy. Będzie to bardzo duża ulga dla naszych portfeli.

Nie zapominajmy jednak, że rezerwacja nie musi dotyczyć wyłącznie okresu zimowego i sylwestrowego. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy podczas trwania świąt Bożego Narodzenia, wynajęli domek lub pokój na sezon wakacyjny. Sytuacja będzie wyglądać tak samo. Nie tylko ceny będą dużo niższe, ale również mamy możliwość wyboru dowolnego miejsca, ponieważ większość ludzi planuje swoje wakacje miesiąc lub dwa przed planowanym wyjazdem.

Trzeba jednak pamiętać, że jest to całkiem ryzykowna decyzja. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego, co może wydarzyć się za rok, dlatego musimy liczyć się z konsekwencjami i być przygotowani na to, iż nasza rezerwacja przepadnie wraz z wydanymi pieniędzmi. Jednak kto nie ryzykuje, ten traci, dlatego czasami warto podjąć pewne decyzje ze sporym wyprzedzeniem, aby na tym zyskać.

Jeśli planujesz spędzić sylwestra z daleka od domu, w cichym i spokojnym miejscu, być może teraz jest najlepsza okazja, aby przejrzeć dostępne oferty za ułamek normalnej ceny.