e-learning

Szkolenia bhp jako e-learning


Od kilku lat na wielu uczelniach wyższych króluje moda na prowadzenie kursów z zakresu bezpieczeństwa higieny pracy, w skrócie BHP, przez uniwersytecką witrynę internetową. Jest to bardzo fajna myśl, gdyż posiada w sumie same pozytywy. Sam pamiętam, że musiałem taki kurs zaliczyć i powiem Wam że byłem usatysfakcjonowany z jego formy, szczerze polecam.
Przejdę więc troszkę może do detalów.
Kurs BHP on-line odbywa się za pomocą witryny naszej uczelni, tak jak nadmieniłem wcześniej. Następnie wypełniamy prosty formularz z naszymi danymi i danymi naszej uczelni i tyle. Po wypełnieniu wszystkich danych przechodzimy na stronę naszego kursu, gdzie wybieramy go z listy dostępnych innych szkoleń. Na witrynie szkolenia BHP przez sieć dostajemy treść do przeczytania online która po przeczytaniu da nam przydatną informację do przystąpienia do testu. Egzamin jest w formie zamkniętych pytań, których jest dziesięć, w każdym odpowiedź a,b i c. Pytania są wprost banalne więc wypełnienie testu nie zajmuje więcej jak kilka minut. I tak oto odbywa się kształcenie z zakresu BHP. Prosto, szybko i przyjemnie.
Reasumując ideę prowadzenia kursów BHP przez internet, można śmiało stwierdzić że jest to istny strzał w dziesiątkę. Dzięki szkoleniu BHP w formie zdalnej, siedząc przed komputerem, tabletem, smartphonem, oszczędzamy czas. Oszczędzamy czas nie tylko swój, ale także osób prowadzących takie zajęcia, nieraz trwające kilka dobrych godzin. Uczelnia nie ponosi wtedy również żadnych kosztów związanych z przygotowaniem tegoż kursu, jak chociażby wybranie sali, sfinansowanie instruktora. Propozycja zaaranżowania szkoleń BHP przez sieć to doskonały pomysł i powinien zostać odgórnie wpisany jako wymóg dla każdej uczelni wyższej właśnie w formie zdalnej. Nie trzeba wtedy tracić własnego i czyjegoś czasu jak i pieniędzy.źródło: http://bhpkadryplace.com.pl