depresja

W jaki sposób poradzić sobie z depresją


Dzisiaj rzeczywistość, w której żyjemy umieszcza przed nami liczne żądania. Pośpiech, pęd za nieznanym, dążenie do perfekcji to ledwo poniektóre jej strony. Wiele męczących sytuacji, a szczególnie występujących w krótkim czasie skutkuje u człowieka częsty smutek. Przewlekły smutek, negatywne myśli to podstawowe symptomy depresji, czyli zaburzenia psychicznego odnoszącego się do samopoczucia, stanu psychicznego (zaburzenie afektywne). Wtedy najbardziej słuszną osobą przypuszczalnie może okazać się psycholog, jaki dysponując profesjonalną wiedzą może pomóc rozwiązać wiele sytuacji kryzysowych, poprawnie zmieniając sposób rozumowania.

Aczkolwiek zlekceważenie wciąż nawracającego smutku, może być katastrofalne w skutkach, albowiem samodzielnie z trudem pozbyć się depresji. Nasilenie takiego stanu może skutkować lękami lub nawet nerwowością. Wówczas jedynym wyjściem może okazać się opieka specjalisty, lecz również długookresowa psychoterapia.

Zapewne nikt z nas nie pożądałby mieć notorycznie , nie umieć kontrolować emocji, stanów frustracji, agresji czy histerii. Nie potrafimy sobie wyobrazić by każde dni przemijały na czuciu nonsensu, bez uśmiechu i powszechnej radości życia. Jeżeli potrzebujemy tego uniknąć to zdecydowanie należałoby zadbać o profilaktykę i korzystać z pomocy psychologa. On wspomoże odnowić wyczucie swojej wartości, obudzi chęć robienia w życiu ambitnych rzeczy, pomoże dać wiarę we własne możliwości, zainspiruje do zużycia posiadanego potencjału. Powinno się jednak pozwolić sobie ulżyć, pozwolić bezstronnej osobie spojrzeć rzeczowo na nasze życie. To jednakowoż skutkuje najlepiej, gdy człowiek dysponuje wewnętrzną motywacją do zmiany, bez powodu na to o których przemianach rozmyślamy, czy to poprawa nastroju, bądź pogodzenie się z uciążliwą sytuacją czy finalnie wyjście z nałogu. Bez wewnętrznej siły i ochoty, nasze postanowienia mogą okazać się znacznie niewystarczające. Rozwiązaniem na przełamanie własnych ograniczeń.

Źródło: http://krakowpsychoterapia.com/