Bez kategorii

W jaki sposób porządnie pielęgnować krzewy owocowe?

Jagoda kamczacka w naszym kraju jest niesłychanie mało słynna. Tymczasem warto o niej troszkę wiedzieć, gdyż jej plony są nader zdrowe, a tenże sam krzak jest prosty w uprawie plus bardzo mocny na niedogodne warunki atmosferyczne.
Krzak zwana jest też suchodrzewem jadalnym, ma dwie formy – suchodrzew siny a także suchodrzew kamczacki.
Pierwsza klasa ma produkty kwaśno – słodkie, jakie po wzroście spadają.
Owoce drugiej odmiany są słodkie dodatkowo po dojrzeniu zostają na krzaczku. Produkty jagody kamczackiej mają odcień purpurowy, są podłużne, o różnym kształcie, niezwykle soczyste.

Sadzonki jagody kamczackiej nie są wymagające w hodowli. Są niezłomne również na suszę a także na tęgi mróz, w związku z czym przydają się do uprawy w okolicznych warunkach klimatycznych. Roślinkę siejemy wiosną bądź w jesieni, dobrze by w punkcie ciepłym. Plony jagody kamczackiej są dostatnim źródłem witamin, mikroelementów i antyoksydantów. Mają w tym także: witaminę A także C, jod, miedź plus żelazo.

Borówka amerykańska jest natomiast popularnym owocem aplikowanym w diecie ludzi. Krocie ludzi nazywa ją „błękitnym skarbem”.

sadzonki jagody kamczackiej

Ceniona jest przeważająco zważywszy na wysoką zawartość witaminy C. Acz w swoim składzie mieści także fitoestrogeny, kwas foliowy oraz egalowy, jakie lubiane ze swoich szczególności antynowotworowych. Dodatkowo rozważa się, że poprawiają ciśnienie tętnicze krwi oraz tłumią bakteriom dróg moczowych. Borówka amerykańska posiada kilka mutacji – odmiany młode, średnie i późne.
Sadzonki borowki amerykanskiej siejemy jesienią bądź wiosną, w ciepłym terenie. Powinno się pomnieć, że borówka amerykańska lubi kwaśną glebę, o pH 3,5 – 5. By dać możliwość sadzonkom słuszny odczyn wypada do obsiania użyć gleby z kompozycją torfu, piasku także kory drzew iglastych. Ziemię około krzaków wypada ściółkować.

Źródło: borowka.info